Programare pentru interviul de admitere

Master Studii Americane

MARȚI, 20 IULIE 2021

Toți candidații din fiecare serie de câte 6 se vor conecta la începutul intervalului alocat seriei lor. Dacă aveți vreo întrebare, vă rugăm să ne scrieți la adresa dragos.manea@lls.unibuc.ro.

Nr. crt.Nume şi prenumeORA
 1.Seria 1
Bejan S.N. Ionela Luisa
10:00
 2.Borjog V. Alexandra-Petruța10:15
 3.Cata (Floarea) V. Georgiana10:30
 4.Cătănoiu L.I. Elena Patricia10:45
 5.Seria 2
Cazan I. Ionuț-Laurențiu
11:00
 6.Chircu I. George-Rovențiu11:15
 7.Cincă A. Teodora11:30
 8.Constantin F. Ionela Alexandra11:45
 9.Dumitru A. Rodica-Maria12:00
 10.Seria 3
Florea T. Teodora
12:15
 11.Găneșanu G. Nicoleta Elena12:30
 12.Geafer O. Hakan Ugur12:45
 13.Gheorghe M.L. Andrei-Robert13:00
 14.Ilie A. Alexandra-Diana13:15
 15.Seria 4
Lazăr A. Mirela
14:00
 16.Manolache L.N. Andreea14:15
 17.Marian M.V. Adela-Cătălina14:30
 18.Mihalache I. Maria -Roxana14:45
 19.Seria 5
Mîță A. Adrian
15:00
 20.Neagu A. Ana-Maria Denisa15:15
 21.Radu L.V. Ruxandra-Bianca15:30
 22.Rădulescu R.C.R. Eliza15:45
 23.Savu (Dinu) P.P. Oana-Raluca16:00
 24.Seria 6
Tone N. Mihaela-Adriana
16:15
 25.Trifan C. Mariana-Irina16:30
 26.Truță M. Tudor-Constantin16:45
 27.Vînătoru E.S. Iulia Nicoleta17:00
 28.Visterneanu B. Andreea-Alina17:15

Preşedinte:      

Prof. dr. Roxana Oltean

Membri:                       

Conf. dr. Maria Sabina Alexandru

Conf. dr. Dana Mihăilescu

Secretar:                       

Lect. dr. Dragoș Cristian Manea

Programare pentru interviul de admitere

16 septembrie 2020

Nr. crt.Nume şi prenumeInterval orar
 Seria 1 – conectare la ora 16:00 
 1.DATCU V. DIANDRA – IOANA16:00-16:15
 2.LIMBOSU E. ELENA-RUXANDRA16:15-16:30
 3.NICA M. MARIA ALEXANDRA16:30-16:45
 Seria 2 – conectare la ora 16:45 
 4.PÂRVAN G. ELENA-IULIANA  16:45-17:00
 5.PASCALE M. SABRINA GEORGIANA17:00-17:15
 6.RUSU P.A. LAURA MARIA17:15-17:30

MA Defense (June 25 2020)

Schedule

No.  NameMA paper title (in Romanian)SupervisorTime
  1.  Degeratu D. Ștefania ElenaTinerii Radicali ai Americii anilor ’70: “American Woman” de Susan Choi    Prof. dr. Rodica Mihăilă  14:00
  2.  Stan P. Ana-MariaAlteritatea Balcanică a lui Dracula Așa Cum Este Reprezentată In Film    Prof. dr. Mădălina Nicolaescu  14:15
  3.  Frunză A. Cristina-DeliaAsamblând o Lume: Natura ca și Construct in Poezia lui Theodore Roethke    Prof. dr. Roxana Oltean  14:30
  4.  Guță C. GeorgeDifuzarea Serialelor Americane de Televiziune in Romania Comunistă- Putere Discretă Americană sau Propagandă?    Prof. dr. Roxana Oltean  14:45
  5.  Stoian I. Bianca-ElenaMetodă și Tehnologie. Spații Utopice în The Sirens of Titan (1959) de Kurt Vonnegut și An Absolutely Remarkable Thing (2018) de Hank Green.    Prof. dr. Roxana Oltean  15:00
  6.  Codrean N. DanielCostumul ca dispozitiv narativ în adaptările cinematografice din “Marele Gatsby”    Conf. dr. Dana Mihăilescu  15:15
  7.  Panait M. Teodor“It ain’t about the money”: Reprezentarea identității gangsterului în Boyz n the Hood (1991) de John Singleton și Paid in Full (2002) de Charles Stone III    Conf. dr. Dana Mihăilescu  15:30
  8.  Dumitriu F. David-IonuțAlterități Transgresive: Metodele Subversive ale Mișcărilor American Hardcore Punk și Norwegian Black Metal    Lect. dr. Dragoș Manea  15:45

25 June 2020